PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496587}

Jej droga

Na putu
7,0 2 224
oceny
7,0 10 1 2224
6,7 3
oceny krytyków
Jej droga
powrót do forum filmu Jej droga

boleśnie prawdziwy

ocenił(a) film na 9

Piękna historia, choć sceny rytualnych modłów w gminie muzułmańskiej wydały mi się trochę przerażające. Te kobiety nawet pływające w hidżabie, tak bardzo zdominowane i podporządkowane swoim mężczyznom i nakazom islamu. Nie zrozumiałam jednej rzeczy - czemu Lunie zabroniono podpłynąć do obozu mężczyzn? Może ktoś mnie oświeci..

golkas0

Było powiedziane w filmie - żeby żaden inny facet jej nie zobaczył. Kobietę w islamie może roznegliżowaną oglądać tylko jej mąż.

ocenił(a) film na 7
golkas0

Mało tego... nie tylko nie mogli zobaczyć kobiety roznegliżowanej ale czasami nawet twarzy. Przebywając w Arabii Saudyjskiej miałem do czynienia z sytuacją, że dwoje przyjaciół (mężczyzn) nie widziało twarzy żony, drugiego z nich. Na "imprezach" siadały one w osobnych pomieszczeniach a kiedy spotykały się z mężczyznami, zasłaniały twarz. To jest straszne... Dodam, że nie byli to Saudyjczycy (gdzie taka restrykcja jest normą) a byli Hindusami.

ocenił(a) film na 4
golkas0

Przyjmij jednego z uchodźców, on Cię na pewno oświeci. Wiem, jestem złośliwy. Więc (lubię zaczynać zdanie od "więc", bo w szkole to tępiono), by stonować wypowiedź: islam to nie jest nasza bajka, nasza w sensie kulturowym, co do wartości i obyczaju, toteż bać się należy. (A drugiego Sobieskiego nie widać!)
Bardzo wysoko oceniłaś ten film - Twoja sprawa, nie sądzę jednak by naprawdę Ci się spodobała tematyka. Więc (znów!), co Cię w nim uwiodło? Czyżby kobiety, wbrew temu co głoszą na prawo i - szczególnie - na lewo, miały w sobie głęboko skrywaną podległość, tyle że wobec religii przemocy? Ciekawym odpowiedzi...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones