PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32574}

Ziemia niczyja

No Man's Land
7,7 20 085
ocen
7,7 10 1 20085
7,3 6
ocen krytyków
Ziemia niczyja
powrót do forum filmu Ziemia niczyja

8/10

ocenił(a) film na 8

Oglądałem dziś i muszę przyznać że mnie powaliło na kolanka. Film w okrutny a zarazem prawdziwy pokazuje realia tej chorej wojny. No i ta ostatnia scena z leżącym człowiekiem na minie - no po prostu masacra. Ta jego bezsilność, czekanie i ci żołnierze odjeżdżający w spokoju. Mo pop prostu nie mam słów. A ci którzy choć trochę się interesują historią tej wojny wiedzą że takich sytuacji było naprawdę wiele, jak choćby wydalenie uchodźców albańskich z Holenderskiej bazy UN. Kazali opuścić Albańczykom bazę po tym jak Serbowie zagrozili że wytłuką ich razem z nimi. Kilka dni później doszło do jeden z największych rzeźi w dziejach tej wojny (Masakra w Srebrenicy - 4500 ludzi w jeden weekend zamordowali Serbowie w pobliskich lasach). Prawda jest taka że oni tam (UN) pojechali aby tych ludzi bronić nawet kosztem własnego życia a nie wystawiać ich na pewną śmierć. Tak czy siak, dobre kino. Kino może za nie duże pieniądze ale za to z dużym przesłaniem. Jak dla mnie 8/10.

scovron

także 8/10. mam podobne zdanie. poza tym fantastyczne, zabawne dialogi. śmieszne kłotnie ("kto zaczął wojnę?"), strzelanie, skradanie się, taniec w bieliźnie z białymi koszulo-flagami. fantastyczny film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones